Akcja objęta została honorowym patronatem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

INFORMACJE

Krakowscy Artyści dla Ukrainy 
Краківські митці для України
Cracow`s Artist for Ukraine

Jesteśmy razem. Pozostajemy solidarni z narodem ukraińskim już rok od rozpoczęcia wojny w Ukrainie - inwazji Rosji. Jesteśmy razem z Wami. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Krakowa i krakowskich artystów, którzy chcą się włączyć do wspólnego projektu. Rozpoczęliśmy akcję, której celem jest stworzenie Otwartej Pracowni i udzielenie artystkom ukraińskim głosu w Unii Europejskiej. Bądźcie z nami. Razem tworzymy instalację, której początek zainicjowaliśmy w dniu 24.02.2023 w MOBO art gallery. Bądźmy solidarni właśnie teraz!

aktualności

Stowarzyszenie AMICITIA

Nest Bank

Nr konta do wpłat :

52 1870 1045 2078 1075 0539 0001

kod SWIFT :

WSPOMAGAM

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

kontakt@amicitia-ngo.pl

+48 505 236 219

+48 798 230 619

Zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanej przez nas akcji przez nas pod tytułem: „Artyści krakowscy dla Ukrainy. Łączymy siły”, której celem jest integracja artystów krakowskich i artystów ukraińskich będących obecnie na uchodźctwie w naszym mieście. W tym trudnym momencie chcemy stworzyć miejsce, gdzie poczują się zaopiekowani i gdzie poczują naszą stałość we wpieraniu narodu ukraińskiego w walce o swoją niepodległość.


Akcja ma na celu zaproszenie artystów krakowskich i mieszkańców Krakowa do wsparcia programu Stowarzyszenia Amicitia, w ramach którego odbywają się spotkania w Otwartej Pracowni w MOBO art gallery przy ul. Józefa 3 w Krakowie, będącej partnerem akcji. Spotkania w galerii zostaną zwieńczone wystawą artystek ukraińskich będącą "GŁOSEM UKRAINY WUNII EUROPEJSKIEJ". Akcja „Artyści krakowscy dla Ukrainy. Łączymy siły”, sygnowana jest znakiem i afiszem wg projektu Grzegorza Bobulskiego i rozpoczęła się w rocznicę wybuchu wojny 24.02.2023 w MOBO art gallery spotkaniem – wystawą – instalacją.

Cykl spotkań w Otwartej Pracowni MOBO art gallery kontynuowany będzie od kwietnia.

 

Krakowscy artyści mogą wspomóc nasz projekt w poprzez:
- pomoc w formie aktywnej współpracy w trakcie realizacji programu
- wsparcie stowarzyszenia swoją obecnością w wydarzeniach,

- wsparcie swoim talentem - darowiznami w postaci prac, które na koniec akcji zostaną wystawione na sprzedaż na rzecz realizacji programu dotyczącego uchodźców ukraińskich- zwłaszcza artystów, przebywających w naszym mieście.


Spotkania w ramach akcji – w MOBO Art. Gallery przy ul Józefa 3 w Krakowie planowane są w dniach:
24.02.2023 - rozpoczęcie akcji o godzinie 19 : 00

11.03.2023 o godzinie 18 : 00
25.03.202 o godzinie 18 : 00
zamknięcie akcji  15.04.2023 o godzinie 18 : 00

 

Zebrane w trakcie akcji prace - darowizny zostaną wyeksponowane w MOBO Art. Galerii na ul Józefa 3. Prowadzona w trakcie akcji zbiórka pozwoli nam rozpocząć realizację programu pomocowego dla ukraińskich artystów przebywających w Krakowie - utworzenie Pracowni Otwartej. Programem chcemy również objąć dzieci ukraińskich uchodźców, organizując dla nich warsztaty plastyczne prowadzone przez krakowskich i ukraińskich artystów będące uzupełnieniem akcji.


Dla wszystkich zainteresowanych dostępne są wszelkie szczegóły naszego programu.
Liczymy na wasze zaangażowanie i pomoc.

 

 

DOTACJE  ZWIĄZANE Z PROJEKTEM - NA PRZELEWIE PROSIMY DOPISAĆ "ŁĄCZYMY SIŁY"