warsztaty LEONARDO - 15.10.2022

INFORMACJE - FB

nasze działania - warsztaty

Stowarzyszenie AMICITIA

KRS: 0000989788

NIP: 6793247418

Nr konta do wpłat : Nest Bank

PL 52 1870 1045 2078 1075 0539 0001

kod SWIFT : NESBPLPW

WSPOMAGAM

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

amicitiastowarzyszenie@gmail.com

tu.amicitia@gmail.com

+48 505 236 219

+48 798 230 619

Warsztaty Leonardo - integracyjne warsztaty kreatywne dla dzieci odbyły się w sobotę 15 X br. W goszczącej nas MOBO art gallery przy ul Józefa 3. Warsztaty prowadziła ukraińska artystka graficzka Светлана Михно , której serdecznie dziękujemy za udział w przedsięwzięciu . W warsztatach uczestniczyły dzieci z Krakowa i ukraińskie dzieci , które goszczą w naszym mieście z powodu wojny w Ukrainie .
Celem warsztatów jest integracja przez sztukę. Sztuka jest uniwersalna łączy a nie dzieli , niweluje poziom stresu, leczy. Wierzymy właśnie w to uzdrawiające działanie sztuki . Podczas warsztatów dzieci mogły poznać wzajemnie polskie i ukraińskie słowa, codzienne zwroty, nawiązać znajomości tak bardzo istotne w trudnym czasie dotykającej nas wszystkich wojny.
Chcemy rozwijać tą formę kontaktu i integracji kreując" przestrzeń przyjazną, przestrzeń bezpieczną, przestrzeń kreatywną"
Tematem tego spotkania był folklor . To co łączy nas ze sobą Polaków i Ukraińców.
Dziękujemy za wsparcie w realizacji warsztatów Panu Prorektorowi Akademii Sztuk Pięknych dr hab. Robertowi Sowie oraz naszym kochanym wolontariuszom Nataszy , Iwo, Kamili ,Tomkowi ,Hani i Oksanie.

Zgodnie z zapisami naszego statutu organizujemy wydarzenia o charakterze kulturalnym i integracyjnym. Z naszym partnerem galerią MOBO organizujemy warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzone przez artystów ukraińskich, polskich i innych.

W ramach naszej działalności organizujemy wystawy sztuki oraz interdyscyplinarne spotkania artystyczne, łączące twórców wielu obszarów sztuki - grafików, malarzy, ceramików, rysowników, fotografików, twórców grafiki cyfrowej, twórców VR, rzeźbiarzy, architektów wnętrz, architektów, muzyków, twórców multimediów, poetów, literatów, prozaików, eseistów i wszystkich innych chętnych do współpracy.

W galerii MOBO rozbrzmiewają dźwięki muzyki podczas koncertów oraz nieformalnych wieczorów z muzyką.

Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy poprzez sztukę pragną integrować wszelkie środowiska zamieszkujące Kraków.